Szlabany i zapory parkingowe

Szlabany parkingowe
Najlepsze rozwiązanie kontroli dostępu dla przejazdów często użytkowanych.

Główne zalety stosowania szlabanów parkingowych powiązane są z możliwością ich zautomatyzowania. Sterowanie szlabanu przyciskiem z portierni usprawnia prace osób odpowiedzialnych za kontrolę wjazdu. Zdalne sterowanie szlabanem przy pomocy pilota ułatwia ich użytkowanie kierowcom, magazynierom, pracownikom ochrony. Szlaban to idealne rozwiązanie dla parkingu osiedlowego. Skutecznie uniemożliwia zajmowanie miejsc parkingowych przez kierowców nie zwracających uwagi na znaki zakazu i traktujących parking osiedlowy jako miejski lub ogólnodostępny.

Szlabany możemy podzielić na: elektromechaniczne i elektrohydrauliczne

Szlabany elektromechaniczne są najczęściej stosowanym typem szlabanów w naszym kraju. Głównymi elementem szlabanu jest motoreduktor składający się z silnika (zasilanego napięciem 230V lub 24V) oraz przekładni ślimakowej (samoblokującej). Szlabany elektromechaniczne nie wymagają specjalnych czynności konserwacyjnych, ale przy intensywnym użytkowaniu zalecane jest dokonywanie okresowych przeglądów konserwacyjnych. W naszych warunkach klimatycznych właśnie ten rodzaj szlabanów spisuje się najlepiej.

 

Szlabany elektrohydrauliczne rzadziej stosowane w Polsce ze względu na konieczność okresowych czynności konserwacyjnych, Również przy zakupie ten rodzaj szlabanów jest droższy. Jednak ich żywotności i kultura pracy jest nieporównywalnie lepsza niż najlepsze szlabany elektromechaniczne.

Firma FAAC posiada w swojej ofercie szlabany hydrauliczne o 100% sprawności, mogące pracować non stop bez względu na warunki atmosferyczne. Średnia wydajność szlabanów hydraulicznych FAAC to DWA MILONY cykli bezawaryjnego działania. FAAC 620 posiada model oznaczony symbolem 620 SUPER RAPID którego czas otwarcia wynosi 0.8 sekundy.

Zapory Łańcuchowe

Opatentowanym przez firmę Came produktem jest zapora łańcuchowa CAT. Jest to unikalny produkt do zabezpieczania wjazdów i wielu miejsc parkingowych. Zapory łańcuchowe Came CAT umożliwiają zabezpieczenie przejazdu lub miejsc parkingowych o szerokości do 16 m. Występują dwie wersje produktu, pierwsza z silnikiem zasilanym napięciem 230V, druga przeznaczona do pracy intensywnej z silnikiem niskonapięciowym 24V. Głównymi zaletami produktu Came CAT jest możliwość zabezpieczenia szerokich wjazdów (16 m), a także estetyka produktu, który bardzo dobrze pasuje do obiektów zabytkowych oraz innych obiektów wymagających architektonicznie, do których nie pasują nowoczesne szlabany. Came CAT posiada funkcję automatycznego zamykania po upływie określonego czasu od otwarcia. W trosce o bezpieczeństwo użytkowania urządzenie wyposażono w czujnik amperometryczny, który po wykryciu przeszkody wstrzymuje ruch.,

 

Automatyczna zapora miejsc parkingowych

Automatyczna zapora parkingowa w wygodny sposób, przy użyciu pilota, szybko odblokowuje i zablokowuje pojedyncze miejsce parkingowe. Najpopularniejszym produktem tego typu w Polsce jest Came Unipark. Zapora wykonana jest ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo na ostrzegawczy, pomarańczowy kolor. Automatyczne blokady parkingowe w razie braku prądu można złożyć i zamknąć ręcznie. Najczęściej szerokość blokady 35 cm jest wystarczająca. Aby uniknąć parkowania samochodów pomiędzy blokadami, należy między miejscami parkingowymi postawić nieprzesuwalne przeszkody.

Ręczna blokada miejsc parkingowych

Ręczne blokady parkingowe występują w wielu modelach. Różnią się od siebie k
onstrukcją. Lepsze wersje zamykane są na zamek patentowy. Blokady są wymalowane odpowiednią farbą odbijającą światło i dodatkowo oznakowane nalepkami ostrzegawczymi. Dla trwałości powłoki blokady ręczne są ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo. Również w przypadku ręcznych blokad parkingowych dobrze jest wstawić trwałe zapory między miejscami parkingowymi.

Automatyczne słupki parkingowe

Zapora drogowa FAAC CITY jest to chowany w podłożu stalowy cylinder
z wbudowanym mechanizmem tłokowym, który pozwala na jej automatyczne opuszczanie i podnoszenie. Cylinder ten jest wysoce odporny na działanie wszelkich czynników zewnętrznych, a w szczególności na próbę sforsowania przez przejeżdżający pojazd. Ze względu na niezwykłą wytrzymałość jak i możliwość całkowitego schowania się pod powierzchnią drogi, FAAC CITY jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań kontroli ruchu takich jak: blokady stałe, szlabany, zapory łańcuchowe itp. Zapory drogowe występują zarówno w wersji automatycznej (hydrauliczne) przeznaczone do pracy bardzo intensywnej, półautomatycznej w miejscach o małym natężeniu ruchu oraz jako uzupełnienie w wersji stałej (nieruchome).

 

 

 

free counters