Akcesoria

Piloty

Bezpieczeństwo! Piloty z kodem dynamicznie zmiennym (72 biliony kombinacji) zapewniają bezpieczeństwo, uniemożliwiając osobom trzecim włamanie się na Państwa posesję. Dzięki pilotom nie musimy opuszczać pojazdu, w celu otwarcia bramy, co dodatkowo chroni nas przed napaścią lub innym nieszczęśliwym zdarzeniem.

Komfort użytkowania! Deszcz, śnieg czy wiatr już nie będą Państwa dręczyć. Wystarczy wcisnąć przycisk, a brama otworzy się lub zamknie automatycznie. Zasięg pilotów jest wystarczający, aby uruchomić silnik bramy nawet z kilkudziesięciu metrów, co oszczędzi nam oczekiwania na otwarcie się bramy.

Dodatkowe funkcje -
Piloty FAAC i CAME pracują na częstotliwościach 433 MHz lub 868 MHz (zależnie od modelu). Każdy pilot współpracuje z odbiornikiem radiowym. Programowanie odbywa się przy napędzie, który będzie obsługiwany przez danego pilota lub w niektórych modelach pilot „uczy się” od drugiego pilota.

 

Fotokomórki

Fotokomórki przeznaczone są do instalacji natykowej lub podtynkowej. Komplet składa się z nadajnika i odbiornika. Zestaw może być zasilany napięciem stałym lub zmiennym 24V. Do nadajnika należy doprowadzić zasilanie (2 przewody) a do odbiornika 4 (2 przewody zasilające oraz 2 wyjściowe). W przypadku braku przewodu do zasilania nadajnika istnieje możliwość zastosowania fotokomórek bezprzewodowych.

Fotokomórka ma za zadanie zablokować ruch bramy w przypadku gdy w jej “świetle” znajduje się jakaś przeszkoda. Do poprawnego zabezpieczenia bramy dwuskrzydłowej zalecamy zastosowanie dwóch kompletów – jednego od strony podwórza a drugiego od strony ulicy co zapewni bezpieczną pracę bramy.
 

Centrala sterująca

Centrala sterująca jest sercem systemu. To elektroniczne urządzenie steruje pracą napędu i to do niej podłączone są zarówno napędy jak i wszelkie urządzenia uruchamiające i zabezpieczające. Każda centrala posiada tzw. logikę pracy. Logika płyty może pracować w wielu trybach, lecz do najczęściej wykorzystywanych należy tryb EP (otwarcie i zamknięcie po naciśnięciu pilota), tryb A (z automatycznym zamykaniem po ustalonym czasie) oraz tryb S (automatyczne zamykanie po 5 sekundach od przejechania przez bramę ).Niektóre centrale aby podnieść komfort użytkowania pozwalają na zaprogramowanie spowolnień na krańcach ruchu – przed pełnym otwarciem i pełnym zamknięciem bramy (ochrona napędów i ciche domykanie bramy).

 

 

 

 

free counters